Унаслідок атак повстанців і талібів в Афганістані на виборчих дільницях загальна кількість убитих або поранених в день виборів сянула майже 170 людей.

Зокрема, унаслідок атаки бойовика-смертника на виборчій дільниці у столиці Афганістану Кабулі загинули щонайменше 15 людей: десятеро цивільних і п'ятеро поліцейських. Ще понад 25 людей отримали поранення. Це була найбільша атака в день голосування. 

Троє людей загинули та майже 40 отримали поранення під час обстрілу в місті Кундуз, на півночі країни.

Також відомо, що напередодні дня голосування були вбиті два кандидата.

Як «Талібан», так і «Ісламська держава» погрожували насильством на виборах і закликали людей триматися подалі від голосування, а школи — відмовитися від розміщення виборчих дільниць.

Насильство могло вплинути на явку на виборах, оскільки з 9-мільйонного населення виборців голосували всього 1,5 мільйона. 

20 жовтня в Афганістані відбулися перші за 8 років парламентські вибори. На 21 тисячі виборчих дільницях в країні за порядком стежили понад 50 тисяч афганських сил.

Повноваження парламенту країни спливли ще у 2015 році, але вибори досі не могли організувати через загрозу з боку Талібану.

Водночас в одній із провінцій, Кандагар, вибори довелося відкласти на тиждень після вбивства місцевого очільника поліції. 

Нагадаємо, 9 жовтня в Афганістані смертник влаштував вибух на передвиборчому мітингу: тоді 8 людей загинули.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Незламний Талібан: чи наблизять вибори мир в Афганістані

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile