«20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова отримав премію BAFTA як найкращий документальний фільм

Українська стрічка «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова стала найкращою в номінації «Найкращий документальний фільм» на британській премії BAFTA.

Про це повідомляється на сайті премії.

Фільм увійшов до лонглистів BAFTA відразу у двох номінаціях: як найкращий документальний фільм і як стрічка іноземною мовою — і зрештою здобув перемогу в першій.

Стрічка «20 днів у Маріуполі» показує події в оточеному російськими військами місті Маріуполь у лютому-березні 2022 року. Зокрема, туди ввійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку. В українському прокаті фільм став найкасовішим серед документального кіно.

Стрічка також потрапила у номінанти Американської кіноакадемії на премію «Оскар» та здобула премію Тіма Гетерінґтона, яку вручають за висвітлення гуманітарних історій. Крім того, Чернов за роботу в Маріуполі отримав Пулітцерівську премію та відзнаку Гільдії режисерів Америки (DGA Awards).

Хто ще став переможцем?

«Оппенгеймер», який претендував на перемогу у 13 номінаціях, став найкращим фільмом року, а також отримав відзнаку за монтаж, кінематографію та музику. Окремою нагородою відзначили режисера стрічки Крістофера Нолана. Найкращим актором став Кілліан Мерфі, який, власне, і зіграв Роберта Оппенгеймера — американського фізика-теоретика, якого вважають «батьком атомної бомби».

Найкращим мультфільмом визнали «Хлопчик і чапля» Хаяо Міядзакі.

У номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» перемогла стрічка «Зона інтересу» — це екранізація однойменного роману британського письменника Мартіна Аміса про родину, яка живе поруч із концентраційним табором під час Другої світової війни.

І попри те, що це стрічка британського режисера Джонатана Глейзера, мова персонажів — німецька. Німецькомовні персонажі не завадили «Зоні інтересу» також стати найвидатнішим британським фільмом за версію BAFTA-2024. Крім того, відзначили звук у стрічці.

Фільм «Бідолашні створіння» Йоргоса Лантімоса про жінку вікторіанської епохи зібрав нагороди в кількох номінаціях: за спеціальні візуальні ефекти, декорації, дизайн костюмів та макіяж із зачісками. Виконавицю головної ролі Емму Стоун визнали найкращою акторкою.

Найкращим актором другого плану визнали Роберта Дауні-молодшого за роль Льюїса Штрауса в «Оппенгеймері», а найкращою акторкою другого плану назвали Да’Він Джой Рендольф, яка зіграла шкільну кухарку в «Залишенцях».

Про BAFTA

Кінопремія вважається однією з трьох найголовніших нагород у кіноіндустрії. Часто її називають британським аналогом «Оскара». Перша церемонія вручення нагород Британської кіноакадемії відбулася у травні 1949 року. І відтоді вона постійно змагається із «Золотим глобусом» за статус другої найважливішої відзнаки в резюме акторів.