28-річна жінка з Ель-Сальвадору просиділа 8 років у в'язниці, бо втратила дитину. Її засудили до 30 років через аборт
28—річна Сара Роґель у вівторок, 8 червня, вийшла з в’язниці неподалік міста Сакатеколука, що в Ель—Сальвадорі. Вона мала відбути за ґратами 30 років за звинуваченням у перериванні вагітності, але адвокатам вдалося пом’якшити її термін.
Про це повідомляє AFP.
У жовтні 2012 року сім’я тоді 20-річної Роґель знайшла її в непритомному стані. Дівчина, яка була на восьмому місяці вагітності, пригадувала, що під час прання одягу послизнулася і впала. Її доправили в лікарню, але дитину врятувати не вдалося.
Тоді ж поліція заарештувала Роґель за підозрою в аборті. В Ель-Сальвадорі переривання вагітності забороняється за будь-яких умов і карається ув’язненням на строк до кількадесятьох років. Зрештою суд визнав дівчину винною й засудив до 30 років ув’язнення.
Адвокатка Роґель Карла Вакерано стверджувала, що в дівчини стався викидень, а обтяжувальні обставини, які в її справі визначив суд і через які її засудили на 30 років, не мають підстав. Зрештою вирок вдалося пом’якшити до 10 років.
Роґель мала б вийти ще на початку червня, але суд вирішив, що повинен спливти термін подання прокуратурою оскарження пом’якшеного вироку. Дівчина на виході з в’язниці була в білому, її зустрічала сім’я та адвокатка, передає AFP.
«Її майже на дев’ять років позбавили свободи через вирок, який, як ми вважаємо, був присуджений незаконно», — заявила Вакерано журналістам. Роґель додала, що планує звернутися до психолога. Їй поки заборонено виїжджати за межі Ель-Сальвадора.
Ель-Сальвадор — католицька країна з одними з найсуворіших законів про аборти у світі. Переривання вагітності там заборонене навіть у разі зґвалтування, вродженої вади плоду чи загрози здоров’ю матері й карається ув’язненням на строк до 40 (за іншими даними 50) років.
В останні роки, однак, законодавство почали поступово пом’якшувати, а вироки щодо деяких жінок — переглядати, зазначає Reuters. За даними Центру рівності жінок, в Ель-Сальвадорі наразі понад 17 дівчат і жінок перебувають за ґратами після втрати дитини, засуджені за аборт.
Через значний вплив католицької церкви у більшості країн Латинської Америки аборти незаконні та вважаються злочином. Приміром, у Нікарагуа та Гондурасі вони заборонені взагалі, а в Бразилії та Чилі — дозволені лише для порятунку життя матері чи в разі зґвалтування. В окремих випадках аборти дозволені лише на Кубі, в Уругваї, Гаяні та Аргентині.
- Поділитися: