УКРАЇНА

Під ковпаком НАБУ: 6 речей з арсеналу борців із корупцією в Україні

2 липня, 2018 19:59
УКРАЇНА/Під ковпаком НАБУ: 6 речей з арсеналу борців із корупцією в Україні
Зберегти
Вигляд
lead
Поворотна камера Hikvision, пошуковий комплекс Delta, генератор довільних сигналів Siglent та інше обладнання детектива, який бореться з корупцією в Україні, — в експозиції київського «Парку корупції».

Гості інтерактивного «Парку корупції» — проекту, який за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI) працює в київському Ботанічному саду імені Гришка, можуть познайомитися не тільки з історією цієї соціальної хвороби, але і з тим, як із нею борються антикорупційні органи України.

Полювання на корупціонерів — справа серйозна і неможлива без спеціальних технічних засобів. І хоча в арсеналі українських антикорупціонерів немає ефектних кіношних гаджетів з екіпіровки Джеймса Бонда на кшталт ручки з міні-ракетою, окулярів-сканера або брелока з нейропаралітичним газом, обладнання детективів НАБУ не менш ефективне. Отже, шість важливих техзасобів, які мають ті, хто за службовим обов'язком повинен вистежувати українських корупціонерів.

1. Криміналістична валіза

Звичайна на вигляд валіза криміналіста містить купу засобів для огляду місця злочину. Наприклад, магнітний порошок для виявлення відбитків пальців. Або лак для волосся — використовують його не для зачісок, а щоб зафіксувати сліди в ґрунті. Під час розслідувань корупційних злочинів детективи користуються далеко не всім арсеналом валізи, але в них завжди під рукою є все необхідне.

Фото: Парк Корупції

2. Генератор довільних сигналів Siglent

Такі пристрої генерують сигнали різних частот, один із яких — так званий «білий шум», який рівномірно заповнює всі частоти. У такий спосіб блокують телефонний зв’язок між об’єктом та його спільниками, охороною тощо.

Фото: Парк Корупції

3. Пошуковий комплекс Delta

Виглядає серйозно і виконує не менш серйозні функції. Комплекс дозволяє швидко виявити ввімкнені мобільні телефони, радіостанції, брелоки автосигналізації та інші радіовипромінювальні пристрої. Це дає можливість з’ясувати, чи є об’єкт у приміщенні, не заходячи всередину.

4. Поворотна камера Hikvision

Це високошвидкісна камера, що здатна знімати в кольорі об’єкт стеження навіть при дуже слабкому освітленні. Камера має 36-кратне оптичне збільшення та функцію «розумного» визначення об’єктів. Їй не страшні ані погодні умови (витримує температуру від  –40 до +65 градусів і грозу), ані вандали. Здатна відзняти об’єкт навіть на відстані 200 м.

5. Вимірювач інтенсивності електромагнітного випромінювання Tenmars

Такий вимірювач допоможе встановити місце перебування людини. Потрібно лише, щоб вона мала при собі будь-який електронний випромінювальний пристрій з відомими характеристиками.

Фото: Парк Корупції

6. Підзорна труба Yukon

Потрібно простежити за корупціонером, але немає змоги підійти близько? Детективу допоможе підзорна труба Yukon. Вона дає можливість збільшувати картинку в 100 разів і стежити за об'єктами на відстані до 2000 метрів.

«Парк корупції» — проект, який реалізує Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні. «Парк» працював у київському Ботанічному саду імені Гришка від 1 до 30 червня. Більше дізнатися про «Парк корупції» можна на сторінці проекту.

Фото: Парк Корупції

Фото: Парк Корупції

Пов`язані новини