69-й Каннський кінофестиваль оголосив переможців основної конкурсної програми, повідомляє сайт фестивалю.

«Золоту пальмову гілку» отримав фільм «Я, Деніел Блейк» режисера Кена Лоуча. Стрічка розповідає про 59-річного чоловіка, який після травми змушений пройти довгий і складний бюрократичний процес, щоб отримати соціальну допомогу від держави. В процесі він зустрічає самотню матір, що зіткнулася зі схожими проблемами.

Кадр з фільму «Я, Деніел Блейк» © Joss Barratt

Гран-прі фестивалю здобула стрічка Ксав’є Долана «Це всього лише кінець світу». Фільм розповідає історію письменника, що після довгої відсутності повертається додому, щоб повідомити рідних про свою смертельну хворобу. Режисер зібрав в акторському складі фільму Венсана Касселя, Маріон Котіяр, Леа Сейду та Гаспара Ульєля. Раніше ця робота Долана вже отримала нагороду екуменічного журі фестивалю.

Кадр з фільму «Це всього лиш кінець світу» © Shayne Laverdière, courtesy of Sons of Manual

Режисерська нагорода дісталася двом режисерам: Олів’є Ассаясу за паранормальний трилер «Персональний покупець» з Крістен Стюарт у головній ролі та Крістіану Мунджиу з Румунії за фільм «Випускний».

Найкращим актором назвали Шахаба Хоссейні за роль у фільмі «Комівояжер», акторкою ― Жаклін Хосе за стрічку «Мама Роза».  

Приз журі дістався фільму «Американський мед» режисерки Андреи Арнолд, а нагороду за найкращий сценарій віддали Асгару Фараді за стрічку «Комівояжер».

Цього року в основному конкурсі змагався 21 фільм,  а журі очолив режисер «Шаленого Макса» Джордж Міллер. Більше про історію фестивалю та головні відкриття за останнє десятиріччя ― в матеріалі Громадське Культура

Поділитись: