85% українців вважають себе патріотами своєї країни, 12% — дотримуються протилежної думки. Патріотично настроєних громадян приблизно однаково у всіх регіонах країни, та відносно більше серед старших респондентів.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 10-12 жовтня 2020 року.

59% опитаних заявили, що у випадку загрози готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках. Відносно більше таких людей серед чоловіків, респондентів середнього віку та серед людей з відносно вищими доходами. Для порівняння у 2019-му про таку готовність заявляли 56% опитаних, у 2017% — 54%, у 2012 — 33%.

69% опитаних позитивно ставляться до того, що 14 жовтня офіційно визнане державним святом — Днем захисника України, 23% — нейтрально і лише 5% — негативно. Найкраще цей свято сприймають мешканці Заходу та Центру.

Опитування проводили серед 2000 повнолітніх українців в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Це були телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

Поділитись: