За розрахунками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у короткостроковій перспективі програма дешевих кредитів «Повертайся та залишайся» має створити 90 тисяч нових робочих місць.

Цілі програми повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов.

За його словами, у перший рік роботи програми дешевих кредитів під 5-7-9% річних держава очікує на:

  • створення 90 тисяч нових робочих місць;
  • видачу 50 тисяч дешевих кредитів малому бізнесу;
  • 2 мільярда гривень внутрішніх інвестицій в економіку України;
  • зниження відсоткової ставки за рештою банківських кредитів, які не компенсуватиме держава, до 12-17% річних (з 18-40% річних нині).

У довгостроковій перспективі в уряді очікують на те, що програма дешевих кредитів сприятиме надходженню 8 мільярдів гривень інвестицій у малий бізнес. Загальну ж суму виданих в межах програми дешевих кредитів в уряді очікують на рівні 30 мільярдів гривень.

«Програма усуне один із найсуттєвіших бар'єрів для розвитку бізнесу — високі ставки по кредитах. Програма має важливе значення для країни — розвиток малого та середнього бізнесу є драйвером для швидкого, стійкого та інклюзивного економічного зростання», — зазначив Милованов.

Нагадаємо, що уряд схвалив старт цієї програми з 1 лютого.

Нагадаємо, зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.
Поділитись: