Видавати кредити під 5-9% річний для розвитку власного бізнесу планують через Німецько-український фонд. Його повністю передали у підпорядкування Міністерству фінансів України.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 11 грудня.

Зазначається, що фонд, 50% акцій якого належали Кабміну, а решта 50% — Національному банку, стане на 100% належати Мінфіну. Водночас Національний банк буде контролювати роботу цього фонду з видачі дешевих кредитів бізнесу.

«Уряд передав Німецько-український фонд у повне управління Міністерству фінансів України. Саме цей Фонд стане майданчиком для нашої програми кредитування, яка запрацює з 1 лютого 2020 року», — повідомив премєр-міністр України Олексій Гончарук.

Зазначається, що Національний банк більше не зможе бути співвласником цього фонду через те, що після ухвалення закону про «спліт», НБУ почне регулювати ринок небанківських фінансових організацій. Тому співволодіння таким фондом може створити конфлікт інтересів.

Видавати дешеві кредити з фонду планують через більшість українських банків. Зокрема наразі відомо, що у програмі візьмуть участь всі державні банки ПриватБанку, Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк.

Німецько-український фонд було закладено у 1996 році в межах реалізації програми уряду Німеччини «Трансформ». Ця програма мала підтримувати процес реформ в Україні. Офіційно засновниками фонду були Нацбанк та Кабмін. Статутний капітал фонду складає 10,23 мільйона євро. Німецько-українськмй фонд є неприбутковою організацією. Всі отримані прибутки там розподіляють на кредитування малого та середнього бізнесу. На сайті фонду вже міститься інформація про урядову програму дешевих кредитів для бізнесу.

Зазначимо, що наразі деталей програми немає, тому достеменно невідомо, яким чином уряд буде забезпечувати низький рівень відсоткових ставко для бізнесу в умовах, коли ставки за кредитами в Україні сягають 25-30% річних.

Нагадаємо, що зазначену програму анонсував президент Володимир Зеленський 3 грудня. В її межах пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;
  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5 відсоткового пункта;
  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 мільйонів гривень на рік для розширення власної справи.

Раніше в уряді повідомили, що програма «Повертайся та залишайся» запрацює з 1 лютого.

Поділитись: