98-річний експрезидент США Джиммі Картер відмовився від подальшого лікування. Хоче побути з родиною

Колишній президент США Джиммі Картер під час візиту до недільної школи штату Каліфорнія, 3 листопада 2019 року
Колишній президент США Джиммі Картер під час візиту до недільної школи штату Каліфорнія, 3 листопада 2019 рокуAP Photo / John Amis

39—й президент США Джиммі Картер, якому цьогоріч виповнилося 98 років, вирішив відмовитися від подальшого лікування в лікарнях та натомість отримуватиме медичний догляд у домашньому хоспісі.

Про це повідомляє AP.

Представники Картера повідомили, шо він «вирішив провести час, що залишився, вдома з родиною та отримати допомогу в хоспісі замість додаткового медичного втручання».

Джиммі Картер, який завершив каденцію на посаді президента США у 56 років, став рекордсменом, проживши найдовше з-поміж інших глав Сполучених Штатів після відставки — наразі 42 роки. Його наступники Рональд Рейган та Джордж Буш-старший також прожили до глибокої старості, але вже померли — 2004-го та 2018 року відповідно.

Після президентства Джиммі Картер багато подорожував у свої 80, активно брав участь у благодійності. Наприклад, будував будинки з організацією Habitat for Humanity, яка займається зведенням простого та доступного житла для бідних і бездомних у всьому світі. Експрезидент особисто брав участь у роботі навіть у свої 95 років.

Колишній президент США Джиммі Картер працює в Habitat for Humanity, Нешвілл, штат Теннессі, 7 жовтня 2019 рокуAP Photo / Mark Humphrey

А втім, стан здоров’я Картера погіршився за останні 10 років. Зокрема, у нього виявили меланому, яка поширилася на печінку та мозок. У серпні 2015-го з печінки Картера видалили невелику ракову пухлину. Наступного року він оголосив, що не потребує подальшого лікування, оскільки експериментальний препарат усунув будь-які ознаки раку.

У «Центрі Картера», заснованому експрезидентом, повідомили, що він має повну підтримку своєї сім'ї та медичної команди на переведення до домашнього хоспісу. Пріоритетом у таких закладах є забезпечення комфорту до кінця життя пацієнта, а не саме лікування.

«Сім'я Картерів просить про приватність у цей час і вдячна за турботу, виявлену його численними шанувальниками», — йдеться в заяві.

Джиммі Картер був президентом США у 1977-1981 роках. Кульмінацією років його президенства стало підписання Кемп-Девідської угоди, яка передбачала встановлення нормальних дипломатичних відносин між Єгиптом та Ізраїлем. Він також підписав договір про повернення Панамі контролю над Панамським каналом.

У США Картер частково дерегулював авіаційну, залізничну та вантажну промисловість, створив департаменти освіти й енергетики, а також Федеральне агентство з управління надзвичайними ситуаціями. Він призначив на федеральні посади рекордну на той час кількість жінок і небілих людей.

Наприкінці каденції Картера його популярність упала на тлі інфляції та 444-денної кризи з американськими заручниками в Ірані.