Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила, що політика країни стосовно визнання масових убивств Туреччиною вірмен у 1915 році геноцидом не зміниться після ухвалення відповідної резолюції у Сенаті.

Про це йдеться на сайті Державного департаменту США.

«Позиція адміністрації не змінилася. Наші погляди показано у недвозначній заяві президента з цього питання від квітня 2018 року», — йдеться у заяві.

У згаданій заяві вбивства вірмен турецькими військами у 1915 році назвали «одними з найжахливіших масових звірств ХХ століття», але не словом «геноцид».

12 грудня Сенат — верхня палата американського парламенту — з четвертої спроби одноголосно ухвалив резолюцію, якою визнає факт геноциду вірменського народу з боку Туреччини в 1915 році. Перед цим, 29 жовтня, за неї проголосувала нижня палата — Палата представників.

У відповідь на дії Сенату президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що резолюція зашкодить американсько-турецьким відносинам.

У 1915 році на територіях, контрольованих владою Османської імперії, турецькі війська масово вислали й убили близько 1,5 млн вірмен. Цю подію визнали геноцидом майже три десятки країн світу. Україна до їхнього числа не належить.

Поділитись: