УКРАЇНА

Адвокат екс-міністра Колобова вів перемовини по справі з Луценком — розслідування

10 червня, 2018 00:33
УКРАЇНА/Адвокат екс-міністра Колобова вів перемовини по справі з Луценком — розслідування
Зберегти
Вигляд
Адвокат екс-міністра Фінансів Юрія Колобова Ігор Фомін вів перемовини з генеральними прокурором Юрієм Луценком, який у 2012 році був його підзахисним.

Адвокат екс-міністра Фінансів Юрія Колобова Ігор Фомін вів перемовини з генеральними прокурором Юрієм Луценком, який у 2012 році був його підзахисним.

Про це йдеться у розслідуванні проекту «Слідство.Інфо».

Колобов у 2014 році втік до Іспанії, де наразі мешкає. Екс-мінстра підозрювали у виділенні 220 мільйонів гривень на створення ліній телефонного спецзв’язку, які насправді мав побудувати приватний «Укртелеком».

У березні 2015 року Юрія Колобова заарештували у Іспанії та хотіли передати українському правосуддю. Екс-міністр провів у іспанській в’язниці 8 місяців.

«Тоді ж Колобов  познайомився з Ігорем Фоміним, своїм нинішнім адвокатом. І справа почала просуватися швидше», — йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що у 2012 році, Фомін представляв інтереси нинішнього генпрокурора Юрія Луценка, якого тоді засудили за перевищення службових повноважень.

«Не так складно вести перемовини зі своїм колишнім підзахисним, хоч він і генеральний прокурор», — повідомив Фомін.

У розслідуванні йдеться, що екс-міністр Колобов вийшов з іспанської в’язниці.

«Йому допоміг лист з української прокуратури з підписом заступника Генпрокурора. У цьому документі від 15 вересня 2015 року йшлося, що Юрій Колобов фігурує у справі як свідок, а не підозрюваний. Пізніше ГПУ заявила, буцімто ніколи не писала такого листа і це, мовляв, підробка. А ще через кілька місяців після цього Генпрокуратура почала розслідування цієї підробки», повідомили журналісти.

На запит «Слідства.Інфо» ГПУ проігнорувала питання про винних або хоча б якісь результати розслідування.

Колишнього міністра підозрювали у розтраті 220 мільйонів бюджетних коштів, які було виділено на побудову телекомунікаційної мережі спеціального призначення.

Раніше у ГПУ повідомляли, що отримали дозвіл суду на заочне розслідування стосовно Колобова. 

Нагадаємо, 30 вересня 2014 року Колобову було повідомлено про підозру, а в жовтні 2014 року СБУ оголосила його у розшук. Пізніше його в розшук оголосив і Інтерпол. В березні 2015 року Колобова затримали в Іспанії на запит України.

Однак через 8 місяців місцевий суд відмовив Україні в його екстрадиції. Згодом Колобова також зняли з розшуку Інтерполу.

За даними «Української правди», справа проти Колобова в Україні закрита.

Пов`язані новини