Адвокат п'ятого президента Петра Порошенка Ігор Головань назвав проєкт підозри його підзахисному «російським замовленням».

Про це Головань написав у блозі «Українській правді».

Адвокат зазначив, що проєкт підозри є «російським замовленням на завдання шкоди репутації» п'ятого президента. Він також вважає такі дії спробою перешкодити Порошенку провести зустрічі з іноземними лідерами на саміті Європейської народної партії у Хорватії та на безпековому форумі в Галіфаксі, Канада.

«15 листопада Шевченківський суд зобов'язав ДБР розглянути клопотання про закриття саме цього провадження. І конвульсії Труби (директор ДБР Роман Труба — ред.) — всього лише спроба ухилитися від виконання судового рішення», — додав Головань.

18 листопада Державне бюро розслідувань направило до Генеральної прокуратури проєкт підозри п'ятому президенту України Петру Порошенку.

Проєкт підозри стосується можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року.

Зазначимо, що ймовірні зловживання попереднього президента полягають у призначенні ним двох членів Вищої ради правосуддя поза правилами та процедурою. 

10 квітня Порошенко отримав перелік із рекомендованих до призначення осіб у члени Вищої ради правосуддя. Не вистачало двох людей. І замість повторного конкурсу тодішній президент видав указ, яким змінив процедуру призначення членів ВРП: якщо комісія не обирає членів, то їх одноосібно призначає президент.

Так, Порошенко призначив членами ВРП Андрія Василенка і Михайла Ісакова. Сталося це 13 травня — за 6 днів до складення присяги Зеленським. Провадження за цими фактами ДБР почало теж за заявою Портнова.

Поділитись: