Скасування Верховним судом Росії вироку Руслану Зейтуллаєву, як занадто м'якого, є спробою направити слідство до розробленої спецслужбами схеми

Скасування Верховним судом Росії вироку фігуранту справи «Хізб ут-Тахрір» Руслану Зейтуллаєву, як занадто м'якого, є спробою направити слідство до розробленої спецслужбами схеми. Відповідно до неї, Зейтуллаєв має бути організатором угруповання. Сам процес планують зробити показовим.

Про це в ефірі Громадського розповів адвокат Руслана Зейтуллаєва Еміль Курбедінов.

За його словами, ФСБ не могла залишити вирок Північнокавказського окружного суду, який визнав Зейтуллаєва рядовим членом «Хізб ут-Тахрір» і присудив йому 7 років позбавлення волі.

«Сама судова система вирішала, що ця справа повністю невірна, і не можна було людині присуджувати 7 років позбавлення волі, однак це виявилося принципіальним для спецслужб», — зазначив адвокат.

«Проходження по справі «Хізб ут-тахрір» очікує ще 15 людей, і це рішення — пробне. Має бути голова і рядові учасники. Ця справа — показова. Вони викладають колію. Були задіяні важелі впливу на найвищому рівні, і саме тому Верховний суд вирішив відправити справу назад на розслідування», — сказав він.

На думку Курбедінова, нічого хорошого від повторного розгляду справи очікувати не варто.

«Я вважаю, що рішення буде однозначним, Руслана визнають організатором і йому погрожує 15-20 років позбавлення волі або довічне ув'язнення», — підкреслив він.

Нагадаємо, що Верховний суд Росії скасував вирок фігуранту справи «Хізб ут-Тахрір» Руслану Зейтуллаєву і відправив його справу на повторний розгляд.

Раніше адвокат Курбедінов повідомляв, що у Ростові Зейтуллаєва тримають у карцері.

Кримські татари, яких у Росії підозрюють у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», вважають, що їх судять із почуття ненависті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Їх поклали на землю і посипали тротилом» — правозахисниця про учасників справи Хізб ут-Тахрір в Росії.

Поділитись: