УКРАЇНА

Адвокат про рішення суду допитати мешканку Криму: Це легалізація анексії

6 березня, 2018 21:44
УКРАЇНА/Адвокат про рішення суду допитати мешканку Криму: Це легалізація анексії
Зберегти
Вигляд
Рішення Оболонського суду Києва допитати свідка у справі екс-президента Януковича на території окупованого Криму фактично означає легалізацію анексії півострова.

Рішення Оболонського суду Києва допитати свідка у справі екс-президента Януковича на території окупованого Криму фактично означає легалізацію анексії півострова.

Про це заявив в ефірі Громадського радіо член Громадської ради доброчесності, адвокат сімей «Небесної сотні» Віталій Титич.

«Задовольнивши клопотання, суд фактично легалізував, визнав важливою причину, що ця особа не має українського документу та прийняла російське громадянство в Криму, і через це вона не може приїхати до суду. Це легалізація бід населення Криму», — сказав Титич.

Він додав, що ініціюватиме кримінальне провадження проти судді Владислава Дев’ятка, який ухвалив це рішення.

«Це вкрай дика ситуація. Я не можу зараз визначити, що є більшою ознакою кримінального злочину чи дисциплінарного порушення з боку судді… Ми будемо ініціювати кримінальне провадження, в рамках якого будемо питати в судді, що стало для нього аргументами для ухвалення такого рішення», — додав він.

Титич наголосив, що трансляція допиту свідка може здійснюватися тільки з будівлі суду. Водночас Україна не визнає російський суд, що діє в анексованому Криму.

Нагадаємо, 6 березня Оболонський суд Києва вирішив допитати через відеозв’язок мешканку анексованого Криму Оксану Медієву,  яка брала участь у так званому «антимайдані», Медієва виступить свідком з боку адвокатів обвинуваченого у держзраді Віктора Януковича.

Відповідне рішення ухвалив головуючий суддя Владислав Дев’ятко. Слід зазначити, що в історії українського судочинства такий інцидент відбудеться вперше, коли суд допитуватиме особу з окупованої чи анексованої території. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Раніше Оболонський районний суд Києва відмовив захисту Віктора Януковича в повторному допиті президента Петра Порошенка.

Пов`язані новини