Одній з адвокаток родин загиблих під час Революції Гідності Євгенії Закревській пропонували очолити новостворений департамент, який здійснюватиме процесуальне керівництво у справах Майдану. Однак згоди не дійшли.

Про це повідомив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка в інтерв'ю LB.ua.

Він підтвердив, що під час зустрічі з Закревською пропонував їй очолити Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 — 2014 роках.

«Це була моя пропозиція... Слідство все одно ми втрачаємо через місяць (від 20 листопада Генпрокуратура не матиме повноважень вести слідство, усі незавершені справи будуть передані в НАБУ і ДБР — ред), а процесуальне керівництво — більш важлива функція», — пояснив очільник ГПУ.

Водночас, як повідомив Рябошапка, йому не вдалося «дійшли згоди щодо всіх елементів домовленості» з адвокаткою.

Як відомо, 29 жовтня керівником департаменту призначили Віктора Мисяка, а заступником – Олексія Донського.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile