Адвокати ексміністра закордонних справ Леоніда Кожари подали апеляційну скаргу на рішення Шевченківського суду Києва щодо тримання підозрюваного під вартою. 

Про це hromadske повідомив адвокат підозрюваного Олександр Шира.

Адвокати наполягають, що підозра необґрунтована, і кажуть, що наведуть нові докази цьому в Апеляційному суді. За словами захисника Олександра Шари, Леонід Кожара не вніс заставу у розмірі понад 14 мільйонів гривень, оскільки не має таких коштів. Ймовірно, він буде їх брати у борг.

Нагадаємо, 21 лютого 2020 року в будинку Леоніда Кожари у селі Чайки Києво-Святошинського району знайшли тіло колишнього керівника телеканалу «Інтер» Сергія Старицького з вогнепальним пораненням голови. Спершу у поліції Київщини повідомили, що Старицький приїхав туди у гості й покінчив життя самогубством. Однак вже наступного дня справу перекваліфікували на умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 КК України).

25 березня Кожарі повідомили про підозру в умисному вбивстві колишнього керівника телеканалу «Інтер» Сергія Старицького.

Слідство встановило, що Старицький не міг вбити себе самостійно. За даними прокуратури, 21 лютого Старицький та Кожара, перебуваючи в будинку ексміністра, випили. Потім між ними виник конфлікт, а згодом — бійка. Далі в ексміністра Кожари начебто виник мотив для вбивства Старицького. За версією обвинувачення, він піднявся на другий поверх до спальні та взяв пістолет, а згодом вже на кухні вдарив Старицького пістолетом в область потилиці, після чого вистрілив.

Старицький отримав вогнепальне наскрізне поранення з ушкодженням кісток черепа і головного мозку та помер на місці. Прокурор стверджує, що підозрюваний намагався приховати злочин і вчинив «інсценування на самогубство».

Адвокати Кожари наголошують на тому, що конфліктів між підзахисним та загиблим не було. Кожара стверджує, що вони зі Старицьким роздивилися зброю й він поклав її до шухляди на кухні. Після цього він не бачив, що відбувалося, тож заперечує свою причетність до злочину.

Дружина Кожари під час виступу у суді заявила, що, коли її чоловік був на другому поверсі, Старицький дістав із шухляди пістолет і хотів вийти на вулицю постріляти. Вона, нібито розуміючи, що він нетверезий, намагалася його зупинити, тримала руками, він падав і стискав зрою сильніше в руках. За версією захисту, стався казус і Старицький сам вистрілив.

Водночас Адвокат потерпілої сторони Масі Найєм заявив, що Старицький був колишнім військовим і дуже обережно ставився до зброї. Також він наголосив, що позиція потерпілих полягає в тому, що слідством мають бути розглянуті усі версії.

27 березня суд взяв під варту на 2 місяці Леоніда Кожару. У разі доведення вини йому загрожує до 15 років або довічне позбавлення волі.

Старицький був колишнім керівником телеканалу «Інтер», гендиректором телекомпанії «Тоніс» та одним з власників рекламного холдингу Atlantic group.

Леонід Кожара обіймав посаду міністра закордонних справ в уряді Миколи Азарова у 2012-2014 роках. 

Поділитись: