Адвокати голови Херсонської облради Владислава Мангера — підозрюваного у замовленні нападу на Катерину Гандзюк — звернулися до суду із клопотанням про скасування підозри їхньому підзахисному. 

Про це у коментарі hromadske розповів адвокат Дмитро Ільченко та підтвердив сам Мангер.

За словами адвоката, клопотання було подане сьогодні до Шевченківського суду Києва. В документі захист просить скасувати підозру, у зв’язку із тим, що інший фігурант цієї справи Ігор Павловський у суді фактично спростував причетність Владислава Мангера до злочину.

«Ми вважаємо, що повністю відпало обґрунтування підозри, оскільки вона на даний момент не підтверджується взагалі нічим», — зазначив адвокат. 

Йдеться про свідчення Павловського під присягою 17 грудня, написав Владислав Мангер у Фейсбуці: «17 грудня Ігор Павловський в суді, під присягою підтвердив: «Від Мангера ніякої інформації про Гандзюк ніколи не чув. Левін не говорив, що Мангер негативно ставиться до Гандзюк. Від інших осіб, окрім слідчих та прокурорів, не чув, що Мангер причетний до цих подій із Гандзюк...»

Водночас, у підозрі Мангеру фігурували свідчення й іншого фігуранта — Сергія Торбіна, якого вже засуджено за організацію вбивства. Адвокати вважають, що його слова не мають значення.

«Оскільки Торбіна засуджено, він відбуває покарання і він не дав ніяких нових показів, ми вважаємо, що вони вже не мають ніякого значення», — зазначив Ільченко та додав, що півроку тому суд задовольнив клопотання про призначення експертизи диску із записом показань Торбіна, але прокуратура відмовилась передавати даний диск. 

20 січня у Херсонській області правоохоронці провели спецоперацію та влаштували 35 обшуків, зокрема й у колишнього голови Херсонської ОДА та його заступника Андрія Гордєєва та Євгена Рищука. СБУ заявила і про проведення обшуків у Владислава Мангера, але адвокати останнього заперечили цю інформацію

У результаті спецоперації Ігорю Павловському та Сергію Торбіну було оголошено нові підозри за створення злочинної організації. 21 січня Печерський суд Києва взяв під варту Ігоря Павловського. Також підозри вручили ще 7 особам, серед яких і члени громадського формування «Ніхто крім нас». 

У лютому 2019 року підозру у справі Гандзюк оголосили голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру. Згодом суд заарештував його, надавши можливість внести заставу у розмірі 2,4 мільйона гривень. Гроші за Мангера вніс адвокат та депутат Херсонської міської ради Дмитро Ільченко.

За даними слідства, Мангер дав Павловському та Левіну щонайменше 10 тисяч гривень для придбання засобів зв’язку та закупівлі знаряддя для нападу. Слідство також встановило, що Мангер та Левін погрожували фізичною розправою потенційним свідкам у справі.

Сам Мангер причетність до злочину заперечив та звинуватив у нападі на Гандзюк генерала СБУ Данила Доценка. У СБУ на питання hromadske про те, чи перевіряли інформацію про ймовірну причетність Доценка до злочину, зазначили, що перевірялась усю інформацію, яка звучала.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile