Адвокатка, яка передала «Новой газете» запис з тортурами ув'язненого в ярославській колонії №1, виїхала з Росії.

Адвокатка фонду «Громадський вердикт» Ірина Бірюкова виїхала з Росії через погрози після публікації відео з тортурами укладеного Євгена Макарова у виправній колонії №1 в Ярославлі.

Про це повідомляється на сторінці фонду у Facebook.

Бірюкова у заяві до Слідчого комітету написала, що їй стало відомо про погрози помсти на її адресу з боку декого з фігурантів відео.

За інформацією адвоката, один із залучених до справи ярославських слідчих є родичем співробітника колонії Сипана Мамаяна, який брав участь у побитті Макарова. Крім того, заступник прокурора з нагляду за додержанням законів у виправних установах Ярославля Сергій Михайлов — родич заступника начальника ІК-1 Ігіта Михайлова.

Як повідомлялося, шістьох співробітників ярославської колонії №1 затримали у справі про тортури ув'язненого Євгена Макарова.

Раніше керівництво ярославської виправної колонії № 1 у Росії, в якій катували ув'язненого, відсторонило від виконання обов'язків 17 співробітників установи.

В Ярославській області в Росії затримали співробітника виправної колонії Максима Яблокова, який, за інформацією правозахисників, брав участь у катуванні одного з в’язнів.

20 липня видання «Новая газета» оприлюднило відео, на якому працівники виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області протягом десяти хвилин піддають тортурам в’язня.

Відео «Новая газета» отримала від юристів фонду «Общественный вердикт». Його зняли на портативний відеореєстратор, який зобов’язані носити всі працівники служби виконання покарань.

Після публікації відео прес-служба управління Федеральної служби з виконання покарань у Ярославській області заявила, що управління проведе службову перевірку в колонії.

Нагадаємо, 18 липня 2018 мати українського політв’язня Євгена Панова заявила, що до її сина в кримському СІЗО застосовували тортури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Били трубою та електрострумом»: українець Панов звинуватив ФСБ у тортурах.

 

Поділитись: