УКРАЇНА

Адвокатка про рейд у клубі Києва: даних про співробітництво поліції та військкомату немає

2 листопада, 2017 13:08
УКРАЇНА/Адвокатка про рейд у клубі Києва: даних про співробітництво поліції та військкомату немає
Зберегти
Вигляд
У справі рейду до київського нічного клубу, коли частину відвідувачів затримали та відвезли у військкомат, немає даних про співробітництво поліції та військового комісаріату

У справі рейду до київського нічного клубу Jugendhub, коли частину відвідувачів затримали та відвезли у військкомат, немає даних про співробітництво поліції та військового комісаріату.

Про це повідомила адвокатка Ксенія Проконова.

«Слідчі дії (поліції у клубі – ред.) скоріше за все були спрямовані на те, аби допомогти військкомату. Немає жодного оформлення співробітництва поліції та військкомату. Це суперечить законодавству», — сказала вона.

Як прокоментувала уповноважена з прав людини Валерія Лутковська, закон України на сьогодні жодним чином не передбачає для військкоматів можливості насильно забирати людей та доставляти без супроводу поліції до розподільчих пунктів.

«Підстав для такого затримання не було. Дії були незаконними у даному випадку. Військкомат має право оголосити особу у розшук через органи Нацполіції, і органи, які знаходять особу, мають право доставити її до військкомату», — сказала омбудсмен.

Вона наголосила, що звертатиметься до міністра оборони із цим питанням, а також до Генпрокуратури з проханням внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У ніч на 28 жовтня правоохоронці влаштували рейд до київського нічного клубу Jugendhub у Шевченківському районі. Поліція заявила про затримання 17 людей з наркотиками.

32 відвідувачів було доставлено до військкомату, оскільки, за повідомленням поліції, вони ухилялися від призову на строкову службу.  Зі свого боку, очевидці повідомляли, що правоохоронці під час рейду застосовували силу. 

12 затриманих під час рейду у нічному клубі відправлять на службу до армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З танцполу до військкомату: що сталось під час рейду до нічного клубу Києва

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини