Війна

Адвокатка родичів жертв MH17 у справі проти Гіркіна: Справжньою метою було привернути увагу світової спільноти

2 лютого, 2018 21:53
Війна/Адвокатка родичів жертв MH17 у справі проти Гіркіна: Справжньою метою було привернути увагу світової спільноти
Зберегти
Вигляд
Адвокатка родичів MH17 у справі проти Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) Александра Вайснер розповіла, що справжній вплив рішення про стягнення з Гіркіна 400 мільйонів доларів полягає у тому, аби привернути увагу світової спільноти.

Адвокатка родичів MH17 у справі проти Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) Александра Вайснер розповіла, що справжній вплив рішення про стягнення з Гіркіна 400 мільйонів доларів полягає у тому, аби привернути увагу світової спільноти.

Про це Вайснер зазначила у коментарі Громадському.

«Американський суд виніс вирок, що передбачає стягнення грошей з Гіркіна. Ми будемо відслідковувати задоволення цього вироку, прикріплюючи вирок до будь-яких активів чи майна пана Гіркіна, яке може бути арештовано судом для виплати боргу. Щоправда, справжній вплив цього рішення полягає у приверненні уваги світової спільноти. Ми сподіваємося, що це заохотить інших притягнути Гіркіна до відповідальності», — зазначила вона.

Гіркіна запрошували виступити в суді, але він не з’явився, тому суд визнав звинувачення незаперечними і виніс вирок — виплату компенсацій сім’ям загиблих. Вайснер висловила сподівання, що рішення суду проллє світло на відповідальність персонально Гіркіна у переміщенні ракет з Росії до України.

«Вони (родичі — ред.) хочуть справедливості. Вони хочуть побачити відповіді та побачити, що хтось несе відповідальність за скоєне. Також родичі прагнуть допомоги від світової спільноти. Ми робимо нашу роботу, але нам необхідна допомога. І ми хотіли би більше уваги до цього процесу», — зазначила вона.

30 січня повідомлялося, що родичі жертв МH17 виграли суд проти екс-командира бойовиків «ДНР» Гіркіна. Сам Гіркін заявив, що йому «байдуже» на рішення суду США.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам — Куала — Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, усі вони загинули.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак був збитий ракетою класу «земля — повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у справі МН17 генерал-майора РФ Дубинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Пов`язані новини