Адвокатка Євгенія Закревська, яка представляє інтереси сімей загиблих під час Революції Гідності, відмовилася від посади очільниці новоствореного департаменту, який здійснюватиме процесуальне керівництво у справах Майдану, оскільки вважає пріоритетом продовжувати вирішувати справи потерпілих. Також відмова пов'язана з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Про це Закревська повідомила у Facebook.

Вона підтвердила, що генеральний прокурор України Руслан Рябошапка справді пропонував їй посаду в новоствореному органі, однак згоди в домовленості сторони не дійшли. Закревська пояснила, що не змогла б поєднувати керування департаментом з веденням адвокатських справ.

«Ставимо пріоритет — інтереси справ Майдану. Тобто відкидаємо всі мої інші справи й особисті вподобання. І далі виходимо з цього. Женя Закревська не може бути одночасно і адвокатом — представником потерпілих — і прокурором. І навіть просто керівником прокурорів», — написала вона.

Закревська зазначила, що, погодившись на посаду в прокуратурі, вона б сильно «оголила фронт захисту потерпілих», якого не буде кому перекрити. На її думку, це може стати сильним ударом по тих справах, щодо яких вже тривають суди.

Серед іншого «елементу незгоди» адвокатка назвала «присутність Авакова на посаді міністра МВС».

«Це не значить, що при міністрі Авакові розслідувати справи Майдану немає сенсу чи неможливо. Це лише значить, що з такою системною протидією я всередині системи неефективна. Я ефективніше можу боротись ззовні. Саме з позиції представника потерпілих», — додала Закревська.

Як відомо, 29 жовтня керівником департаменту призначили Віктора Мисяка, а заступником – Олексія Донського.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile