УКРАЇНА

Адвокати за призначенням кримських татар не знають про місцеутримання підзахисних у Ростові

УКРАЇНА/Адвокати за призначенням кримських татар не знають про місцеутримання підзахисних у Ростові
Зберегти
Вигляд

У Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону почалося судове засідання у справі кримських татар. Підозрювані - Руслан Зейтуллаєв, Рустем Ваітов, Нурі Прімов та Ферат Сайфуллаєв.

Як повідомляє кореспондент Громадського, у залі присутні захисники за угодою, а також адвокати за призначенням - Маріна Стукопіна, Єлєна Косінова Елена та Іріна Сорока.

Під час попереднього засідання вони не ставили питань свідкам обвинувачення, на відміну від адвокатів за угодою. З пресою спілкуються неохоче.

Також сьогодні, коли журналісти запитали у адвокатів за призначеннм, в якому ізоляторі Ростова перебувають їхні підзахисні, одна з адвокаток знизала плечима: «Мм, не знаю, в 1-му чи 5-му...»

Як повідомляє кореспондент, адвокати за призначенням до підсудних не підходять.

Українська правозахисниця розповіла журналістам, що вчора одна з адвокаток за призначенням після перерви з подивом запитала в неї: «А нащо ви приходили? Ви ж можете це потім в матеріалах справи все почитати».

Ще на початку засідання, проти волі адвокатів та самих кримчан суд визначив, що, крім адвокатів за угодою, їх захищатимуть адвокати за призначенням.

Нагадаємо, на засіданні у середу у Ростові мають допитати секретного свідка обвинувачення у справі кримських татар.

Разом з тим, всі кримчани написали клопотання, бо не знають цього секретного свідка, та просять ознайомитися з даними особистості.

Прокурор виступив проти. Суд постановив заслухати секретного свідка під псевдонімом «Алєксандр» без розголошення його даних, тобто у клопотанні відмовив.

Загалом з боку обвинувачення було заявлено 23 свідка. На попередньому засіданні допитали трьох. Серед них - голова мусульманської громади та мешканець того самого села Орлине, в якому проживають двоє із підозрюваних кримських татар. Свідки не змогли підтвердити свої покази, які давали раніше. Протиріччя один із них спробував пояснити давністю розгляду справи, а другий - тим, що не пам’ятає, що підписував. Це, на думку захисника Еміля Курбедінова, підтверджує іхню позицію - що доказів причетності до організації «Хізб утр-Тахрір»у прокуратури нема. Водночас захисник вважає справу суто політичною і припускає, що кримських татар за цією статтею визнають винними. Як і інших. Бо всього у справі про причетність до кримському осередку «Хізб ут-Тахрір» заарештовані 14 осіб.

Пов`язані новини