ENRU

Аеропорт «Харків» посилив заходи безпеки через загрозу обмеження польотів з ЄС

Міжнародний аеропорт «Харків» посилив заходи безпеки після того, як до Державної авіаційної служби України від Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA) надійшов проект бюлетеня, який запроваджує обмеження в авіаційному русі в східній частині України.

Про це повідомила прес-служба аеропорту, передає УНІАН.

«З огляду на занепокоєння EASA, ми посилили рівень нівелювання можливих загроз. На вхідній групі терміналів чергують посилені наряди служби адміністративної безпеки, встановлено додаткове обладнання попереднього огляду. Організовано 3 додаткових цілодобових поста охорони периметру аеропорту», — зазначили в компанії.

В аеропорту встановлено додаткові системи освітлення, виставлено 6 блокпостів сторожових собак, навчених пошуку вибухівки, а в структурі служби адміністративної безпеки створено кінологічне відділення.

У прес-службі зазначили, що найбільш небезпечні для польотів ділянки аеропорту цілодобово патрулюють спільні наряди поліції та прикордонників. Крім цього, в аеропорту підкреслили, що EASA ще не прийняла остаточного рішення про припинення міжнародного авіасполучення зі сходом України.

«Зараз із українською стороною обговорюється лише проект бюлетеня EASA. Тому, говорити зараз про можливі наслідки або збитки Міжнародного аеропорту «Харків» у разі затвердження бюлетеня EASA в тому вигляді, який є сьогодні, передчасно й недоцільно», — повідомили в компанії.

20 вересня влада Харкова просила уряд не допустити заборони перельотів.

Прем’єр доручив розглянути можливе обмеження польотів з ЄС до Дніпра, Харкова та Запоріжжя.

Також повідомлялося, що рекомендації EASA щодо польотів над сходом України не є обов’язковими.

Міністр Омелян упевнений, що жодних підстав для заборони польотів з ЄС до Дніпра, Харкова та Запоріжжя немає. За його словами, європейська сторона пояснила ініціативу заборонити польоти до аеропортів східної частини України «підвищеними заходами безпеки загалом по простору ЄС і європейському континенту».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram