Африканські слони перестали відрощувати бивні: дослідники пов’язали це з браконьєрством
В Африці все більше слонів перестали відрощувати бивні. Дослідники пов’язали це з браконьєрством заради контрабандного продажу бивнів, повідомило видання National Geographic.
Згідно з дослідженням, зараз у Мозамбіку приблизно у третини слонів жіночої статі не розвиваються бивні. Для порівняння, до 1992 року кількість слоних без бивнів складала від 2 до 4%.
За словами дослідниці поведінки слонів та експертки National Geographic Джойс Пул, нині близько 51% африканських слоних у Мозамбіку живуть без бивнів. Усім їм понад 25 років.
Ця проблема поширена не лише у Мозамбіку, що на сході материка. У Південній Африці 98% слоних з 174-х, які проживають у Національному парку Аддо, також без бивнів.
«Браконьєрство дуже сильно впливає на слонів не тільки з точки зору чисельності, але і з точки зору еволюції», — сказала Пул.
Незважаючи на заборону, у країнах Азії та Африки продовжують незаконне полювання на слонів та торгівлю бивнями. Бивні продають або повністю стирають у порошок, у чиї цілющі якості вірять певні народи.
На початку вересня 2018 року повідомлялося, що в заповіднику Ботсвани браконьєри вбили 87 слонів.
У 2016 році у Всесвітньому фонді дикої природи (WWF) заявили, що браконьєри можуть знищити слонів у Танзанії до 2022 року.
Британія закликала інші країни долучитися до заборони на слонову кістку.
- Поділитися: