Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) виявило сліди урану на об'єкті в Ірані, про який влада країни раніше не повідомляла.

Як пише BBC, у конфіденційній доповіді організації не вказано про який об'єкт йдеться. У виданні вважають, частки урану взяли буля району Туркузабада на околицях Тегерана.

У доповіді МАГАТЕ підтвердили, що Іран продовжує збільшувати запаси збагаченого урану на своєму підземному заводі Фордоу. Попри те, що у 2015 році Іран уклав договір із США, Китаєм, Францією, Німеччиною, Великою Британією та Росією, згідно з яким мав перетворити завод на у технологічний центр.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС та міністри закордонних справ Великої Британії, Франції та Німеччини заявили, що стурбовані такими діями Ірану.

Згідно зі звітом, Іран щомісяця збільшував виробництво збагаченого урану приблизно на 100 кілограмів, що перевищує показник в чотири кілограми на початку 2019 року.

Зазначається, що Іран відмовляється від деяких своїх зобов’язань за ядерною угодою після того, як у травні 2018 року США вийшли з іранської ядерної угоди та відновили санкції проти Тегерана.

Угода Ірану з Китаєм, США, Францією, Німеччиною, Британією та Росією передбачає відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас чинна адміністрація США та Ізраїль висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: