Агов, народе! Війна триває. Восьмий місяць повномасштабної фази

Агов, народе! Війна триває. Восьмий місяць повномасштабної фази

росіяни били по цивільній інфраструктурі — і продовжуватимуть це робити. Або до своєї повної поразки, або до нашої. Якщо у Києві війна вже не відчувалася, це зовсім не значить, що її більше немає. По Харкову, наприклад, прилітає майже щоденно. Будь-які погані «знаки» можна сприймати як завгодно, але пам'ятайте: не варто сцяти заздалегідь, аби не сцяти двічі.

Гарантовано безпечних місць в Україні наразі не існує, і з цим доведеться жити до перемоги.

Будьте обережні. Уважні. Готові. Спокійні. росіянам необхідна наша паніка, бо вони програють війну. Не вкладайтеся своїм відчаєм у зусилля окупантів.

Нагадаю принаймні декілька корисних моментів, які можуть полегшити життя.

На вулиці

1. Обмежте пересування. З'являйтеся на відкритій місцевості лише тоді, коли це необхідно. Мінімізуйте час, коли перебуваєте далеко від укриттів. Особливо варто уникати урядових будівель, центру, об'єктів критичної інфраструктури.

2. Постійно слід моніторити простір, запитуючи себе: «Куди я попрямую, якщо оголосять тривогу?» Підземні переходи, метро. Рухайтесь від укриття до укриття.

3. Слухайте небо. Чуєте щось підозріле — присядьте. Чуєте різкий свист — упадіть на землю. Краще бути брудним, аніж мертвим.

Щодня

1. Майте під рукою (на роботі, вдома, з собою) свій тривожний рюкзак: пляшка води, кілька теплих речей, пара «Снікерсів», аптечка.

2. За будь-якої можливості заряджайте всі електронні пристрої. 50% — це розряджений.

3. Автомобіль має бути заправлений щонайменше на 3/4 бака завжди!

На майбутнє

1. Вода. Тримайте вдома запас води, щонайменше 20 літрів на одного члена сім'ї. Це та вода, яку ви НЕ використовуєте, поки тече з крана.

2. Утеплення. Подумайте, що будете робити, якщо температура у приміщенні опуститься до 0°C. Додаткова ковдра, спальник.

3. Приготування їжі. Подумайте про резервний спосіб закип'ятити воду, якщо централізованої електрики й газу не буде. Туристичні пальники, газові балони, невеликі твердопаливні пічки. Будь-що підходить.

4. Електроенергія. Тут допоможе хіба що невеликий бензиновий генератор + запас палива. Скооперуйтесь із сусідами в разі потреби.

Все це можна писати без кінця. Війна — це абсолютно інший вимір життя, інші правила й пріоритети. Сподіваюсь, усі мої поради нікому не стануть у пригоді.


Це авторська колонка. Думка редакції може не збігатися з думкою автора.