Агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» («МХП»), що належить раднику президента України Петра Порошенка Юрію Косюку, завершив угоду з придбання однієї з найбільших аграрних компаній Словенії Perutnina Ptuj.

Зазначається, що наразі «МХП» контролює 90% словенської компанії. Це перша велика купівля «МХП» у Євросоюзі.

«МХП вперше придбав потужності в Європі та надалі розглядає інші види партнерства на світовому ринку. Остаточна сума транзакції є результатом завершення аудиту комплексної оцінки Perutnina Ptuj за рік, що закінчився 31 грудня 2018 року. Необхідна ринкова оцінка справедливої ​​вартості чистих активів та інші розрахунки результату об'єднання бізнесу ще не завершені», — повідомляють у прес-службі «МХП».

Раніше у «МХП» повідомляли, що планують інвестувати у Perutnina Ptuj до 200 мільйонів євро протягом 4-5 років. Крім цього у компанії розглядають можливості виходу на ринки інших країн ЄС.

Зазначимо, що «МХП» є найбільшим виробником курятини в Україні. У 2017 році компанія отримала 230 мільйонів доларів чистого прибутку. За даними журналістів, у 2018 році «МХП» Косюка отримала 25% всіх аграрних дотацій держави.

7 листопада 2018 року уряд дозволив великим агровиробникам отримувати державну компенсацію відсотків за кредитами.

За підсумками 2017 року Косюк посів шосте місце у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінили у 900 мільйонів доларів

Поділитись: