Аграрні компанії Юрія Косюка, який є позаштатним радником президента України Петра Порошенка, у 2018 році отримали 970 мільйонів гривень державних аграрних дотацій, що складає майже 25% від загального обсягу виділених на дотації бюджетних коштів.

Окрім Косюка, значні суми державних дотацій отримували аграрні підприємства членів комітету Ради, їхніх сімей та помічників.

Зокрема, державну підтримку отримали компанії, пов’язані з депутатом Анатолієм Кузьменком («БПП»), Олегом Дмитренком («БПП»), Петром Юрчишиним (позафракційний), Миколою Люшняком («БПП»), Денисом Омеляновичем («Опозиційний блок»), йдеться у розслідуванні «Схем».

«Питання, як на мене, не в тому, як Косюк отримав такі кошти. Питання в іншому — чому в принципі так зробили програму: заявляли про те, що ми підтримуємо середні і малі господарства, ми вирішили, що будемо компенсувати саме будівництво ферм. При тому, що середній і малий бізнес сьогодні ферми фактично не утримує», — пояснює заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

Водночас зазначається, що компанії, не пов’язані з Косюком та депутатами Ради мали набагато менші шанси отримати державну допомогу, адже комітет, який уповноважений розподіляти дотації, прискіпливо ставився до всіх поданих документів та відмовляв в отриманні аграрної дотації без відповідних перевірок.

Водночас компаніям Косюка державну допомогу надавали навіть без повного пакету документів.

«Будь-яка компанія, незалежно від імені її власника чи масштабів бізнесу, може претендувати на отримання державних дотацій, якщо дотримується умов постанови Кабміну від 7 лютого 2018 року. Весь обсяг державної підтримки, які одержали підприємства «МХП» у 2018 р., був наданий на підставі їхньої повної відповідності критеріям, встановленим чинним законодавством», — повідомили у компанії «Миронівський хлобопродукт», що належить Брію Косюку.

7 листопада 2018 року уряд дозволив великим агровиробникам отримувати державну компенсацію відсотків за кредитами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Цар гори»: Як багаті та впливові ділять землі під Києвом

За підсумками 2017 року Косюк посів шосте місце у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінили у 900 мільйонів доларів

Раніше стало відомо, що один з найбільших агрохолдингів України отримав від держави 812 мільйонів гривень компенсації на будівництво птахофабрики.

Раніше у 2018 році компанія Юрія Косюка вже отримувала 190 мільйонів гривень державних дотацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  «На курячих ніжках»: як мільярдер Юрій Косюк збудував палац на місці археологічної пам’ятки

Поділитись: