Академія наук Росії призупинила присвоєння звання почесного професора голові Російської православної церкви патріарху Кирилу. У заслугах патріарха не сумніваються, проте вирішили переглянути саме звання — деякі члени академії вважають його недоцільним.

Оголосити про присвоєння звання мали 22 січня.

«Ми завтра знімаємо питання про голосування та вручення диплома патріарху і Матвієнко (ще одна претендентка на звання — ред.) знімаємо, тому що ми повинні зняти й обговорити це між собою», — сказав віце-президент Російської академії наук Юрій Балега.

Він зазначив, що в заслугах патріарха Кирила ніхто не сумнівається — «Він підтримує науку не лише в гуманітарній сфері, але й в технічній. І релігія є певною мірою частиною загальнолюдської культури».

Водночас неформальне об'єднання дійсних членів Російської академії наук «1 июля» заявило про спроби тиску на членів президіуму академії через присвоєння звань патріараху Кирилу та голові Ради Федерації Валентині Матвієнко.

Об'єднання вказало, що в статуті Російської академії наук від 2014 року немає згадування про звання «почесного професора РАН».

Раніше Російська академія наук повідомляла, що предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило отримав звання почесного професора Російської академії наук (РАН).

Раніше патріарх Кирило заявив, що сучасні гаджети, якими «зловживає молодь», загрожують людині та державі, а також не дають «робити подвиги».

Поділитись: