Активісти за допомогою повітряних кульок запустили біля пункту пропуску «Чонгар» на адмінмежі з окупованим Кримом український прапор. За їхніми прогнозами, він має облетіти увесь півострів. Зробили це до Дня державного прапора, який відзначатимуть 23 серпня.

Про акцію повідомив колишній політв'язень Володимир Балух. 

«Друзі! Побратими! Україно! Наш прапор вже над Кримом! Емоції неймовірні! Зараз запускатимем повітряну пошту з листівками! Разом ми сила! Україна переможе!», — написав Балух. 

Відео прапора у небі опублікували й інші активісти. 

В етері «5 каналу» Балух розповів, що прапор сягає 25-ти метрів. За прогнозами, він має облетіти територію усього анексованого півострова.

«У нас 23 числа День державного прапора України і саме напередодні хотілося запустити цей прапор. А сьогодні вітер наш, небо чисте, видно буде здалеку. Люди наші там на окупованій території чекають від нас світлого посилу», — розповів активіст.

Чому це важливо

У 2014 році Росія анексувала в України Крим. Спочатку на півострові з’явилися так звані «зелені чоловічки» (кадрові російські військові). Згодом, порушуючи українське та міжнародне законодавство, Росія провела так званий «референдум» щодо статусу Криму.

Згідно з російськими даними, 96,77% жителів Криму підтримали приєднання півострова до Росії, у Севастополі за приєднання до Росії нібито проголосували 95,6% містян.

Більшість країн-членів ООН та інші міжнародні організації не визнали цей «референдум», проведений окупаційною владою. Водночас вже через два дні, 18 березня 2014 року, в Кремлі відбулось підписання так званого «Договору про прийняття Республіки Крим до складу Російської Федерації». 

Нині окупаційна влада на півострові переслідує, затримує та незаконно судить українських та кримськотатарських активістів, порушує права людини. 

Поділитись: