Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що Берлін виступає проти повернення РФ до «Великої сімки», звідки її виключили в 2014 році, до вирішення питань тимчасової окупації Криму й частини Донбасу.

Про це Маас заявив в інтерв’ю німецькому виданню Rheinische Post.

«Причиною виключення Росії (з «Великої вісімки» — ред.) стала анексія Криму й втручання на сході України. До тих пір, поки в нас немає вирішення (цих питань — ред.), я не бачу жодних шансів (для повернення Росії — ред.)», — зазначив глава німецького МЗС.

Він додав, що Європа не може заплющити очі на тимчасову окупацію Криму «й узяти до уваги, що в ХХІ столітті кордони в Європі просто так перекроюються». «Ми не посилаємо Москві сигналів: коли буде врегульоване питання на сході України, тоді буде врегульований і Крим», — додав Маас.

Очільник німецького МЗС назвав відносини з РФ «складними» й відзначив, що прогрес виконання домовленостей, досягнутих на саміті лідерів «Нормандської четвірки» в грудні 2019 року, відбувається «вкрай повільно». Зокрема, так і не було повністю виконано домовленість про розведення сил.

Росію виключили із «Великої вісімки» у 2014 році після анексії Криму та початку війни на Донбасі. Відтоді спільнота існує як «Велика сімка». До неї входять США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.

  • Наприкінці травня 2020 року президент США Дональд Трамп заявив, що переносить зустріч «Великої сімки» з кінця червня на щонайменше вересень 2020 року. Водночас він хоче запросити на саміт ще чотири країни: Росію, Австралію, Індію і Південну Корею.
  • Про можливість повернення Росії до «Великої сімки» або ж її запрошення на саміт об'єднання говорять не вперше: так, подібна інформація лунала ще в 2019 році.
Поділитись: