Акціонери виробника електрокарів Tesla подали до суду на засновника та гендиректора компанії Ілона Маска за його заяву про намір викупити всі акції.

Акціонери виробника електрокарів Tesla подали до суду на засновника та гендиректора компанії Ілона Маска за його заяву про намір викупити всі акції.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що акціонери Tesla подали судові позови до Федерального окружного суду Північного округу Каліфорнії. Вони заявляють, що повідомлення Маска про намір викупити акції порушили федеральний закон про цінні папери та закон про захист прав інвесторів.

Раніше Маск писав у Twitter про намір повністю викупити компанію та вивести її з біржі. Йшлося про можливість викупу акцій по 420 доларів за штуку. Засновник компанії також додав, що «фінансування забезпечено». 

Тоді він зазначив, що перешкодою для викупу акцій може стати отримання схвалення від акціонерів.

Як повідомляє Bloomberg, якщо Маск не зможе довести наявність коштів для викупу акцій, його заяву можна буде розцінювати як маніпуляцію котируваннями акцій.

Наразі Маск володіє 20% компанії.

2 серпня повідомлялося, що компанія  Tesla Motors за квартал втратила близько 718 мільйонів доларів, що стало найбільшим відтоком грошей з компанії за всю її історію.

Раніше аналітики Bloomberg повідомляли, що у компанії Ілона Маска Tesla можуть закінчитися гроші вже у 2018 році. Зокрема, через це Ілону маску довелось внести до компанії близько 10 мільйонів доларів власних грошей.

Крім цього, під час телефонного брифінгу компанії, Ілон Маск відмовився відповідати на питання аналітиків про фінансові показники Tesla, через що її акції впали одразу на 5%.

Акціонерам компанії рекомендували звільнити Маска з посади очільника ради директорів.

Раніше повідомлялось, що акції Tesla почали падати через невиправдання очікувань інвесторів щодо кількості вироблених автомобілів та через проблеми з автопілотом.

У лютому 2018 року компанія відзвітувала про рекордні збитки, які сягнули 675 млн доларів.

Також Tesla судиться з колишнім співробітником за крадіжку даних компанії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile