Громадська організація «Антикорупційний штаб» представила для журналістів та громадських активістів посібник «Аналіз електронних декларацій».

Громадська організація «Антикорупційний штаб» представила для журналістів та громадських активістів посібник «Аналіз електронних декларацій».

Про це ідеться у релізі на сайті Кризового медіацентру.

У посібнику викладена інформація про законодавчу базу, типи е-декларацій, рекомендації щодо перевірки декларацій, відповідальність за знайдені у деклараціях порушення та процедуру подання скарг до правоохоронних органів.

«Ми вирішили підготували такий посібник, щоб розвивати спроможність громадських організацій та журналістів перевіряти декларації, виявляти певні ризики, ознаки правопорушень та повідомляти про це правоохоронні та інші відповідальні контролюючі органи», – розповів автор посібника, аналітик ГО «Антикорупційний штаб» Антон Марчук.

Укладачі посібника наголошують, що нинішня робота Національного агентства з питань запобігання корупції та антикорупційне законодавство поки не можуть забезпечити повну і швидку перевірку декларацій.

«Враховуючи ризики для антикорупційної реформи в Україні, низьку якість моніторингу декларацій від НАЗК та пам’ятаючи про міжнародний інтерес до цього питання, цей посібник може допомогти залучити більше людей, активістів, студентів, журналістів-розслідувачів та звичайних громадян до процесу моніторингу та перевірки електронних декларацій», – зазначив Олександр Калітенко, експерт з аналізу політики Transparency International Ukraine.

Раніше представниця департаменту фінансового контролю Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна заявила, що НАЗК досі не призначило порядок перевірки декларацій представників силових відомств.

Поділитись: