Національне агентство з питань запобігання корупції досі не призначило порядок перевірки декларацій представників силових відомств

Національне агентство з питань запобігання корупції досі не призначило порядок перевірки декларацій представників силових відомств.

Про це в інтерв’ю Громадському повідомила представниця департаменту фінансового контролю Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна.

«Цей порядок ми неодноразово направляли в Міністерство юстиції, але він повертався. І на сьогодні немає порядку перевірок війскових прокурорів, прокурорів, працівників СБУ, і ще низки інших силових відомств», — сказала вона.

«Ці декларації, по-перше, засекречені. І немає порядку перевірки. НАЗК повинно його розробити», — додала Соломатіна.

Повне інтерв'ю з Соломатіною дивіться в ефірі Громадське.Реформа у понеділок о 21:00.

Раніше Соломатіна заявила, що глава НАЗК Наталія Корчак порушувала закон про запобігання корупції.

За її словами, Корчак давала прямі вказівки щодо перевірки окремих депутатів і фальсифікувала висновки перевірки декларацій. 

Крім того Соломатіна заявила, що НАЗК не є самостійним органом, а повністю контролюється владою.  Після цього в Адміністрації президентазаперечили будь-який контроль над НАЗК.

Наприкінці жовтня суд відхилив вимогу «Центру протидії корупції» про розсекречення декларацій керівництва СБУ. ЦПК намагалися в судовому порядку змусити СБУ розсекретити декларації керівництва та слідчих, а також – визнати незаконними створення Службою власної системи обробки та зберігання декларацій.

Місяцем раніше антикорупціонери провели мітинг з вимогою оприлюднити декларації чиновників СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами.

Поділитись: