УКРАЇНА

Альохіна з Pussy Riot закликала підтримати політв’язня Сенцова на церемонії «Європейського кінопризу»

УКРАЇНА/Альохіна з Pussy Riot закликала підтримати політв’язня Сенцова на церемонії «Європейського кінопризу»
Зберегти
Вигляд
lead
Учасниця російського гурту Pussy Riot Марія Альохіна закликала на церемонії вручення премії «Європейський кіноприз» до підтримки українського кінорежисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії

Учасниця російського гурту Pussy Riot Марія Альохіна закликала на церемонії вручення премії «Європейський кіноприз» до підтримки українського кінорежисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії. Про це повідомляється на сторінці заходу в мережі Facebook.

«Кілька років тому я заспівала 40-секундну пісню проти Путіна, хлопця, якого ми всі не любимо. Після цього я два роки відсиділа у в’язниці. Але я тут, щоб поговорити про українського режисера Олега Сенцова, вашого колегу, який не зробив навіть такого. Сенцов отримав 20 років в’язниці», — розповіла Альохіна на церемонії, що пройшла у польскому місті Вроцлав.

«В Олега є двоє дітей, йому 40 років. 20 років у російській в’язниці фактично означають смерть», — зазначила російська артистка.

Марія Альохіна з гурту Pussy Riot під час виступу на «Європейському кінопризі», facebook.com/europeanfilmawards

Вона також зачитала перед аудиторією відому цитату з листа Сенцова, який він написав кілька місяців тому.

«Якщо нам судилося стати цвяхами до кришки труни тирана, то я би хотів стати таким цвяхом. Просто знайте, що цей цвях не зігнеться», — зацитувала вона політв’язня.

«Хочу сказати дуже просту річ: я вірю, що суспільство сильніше за будь-яку владу, тому що в суспільства немає меж. І я вірю, дійсно вірю, що із суспільством ми можемо змінити стан речей. І останнє, я хочу попросити вас встати за Олега та його свободу. Зараз», — закликала Альохіна аудиторію, яка піднялась у знак підтримки українського режисера.

Раніше повідомлялося, що Джонні Депп закликав звільнити Олега Сенцова у проекті «Ув’язнені за мистецтво».

У Варшаві на кінофестивалі відбулася акція на підтримку Сенцова.

Президент РФ Владімір Путін заявив, що український режисер Олег Сенцов засуджений за «терористичну діяльність»

Нагадаємо, в серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в створенні в Криму терористичної організації, в скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також в спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кожен дзвінок — хочу побачити на телефоні «Олег», мені б дочекатися і обійняти сина» — інтерв’ю з матір’ю Олега Сенцова»

Пов`язані новини