Федеральне авіаційне управління США офіційно надало американській компанії Amazon статус авіаперевізника. Це дозволить Amazon легально доставляти товари, замовлені онлайн, за допомогою безпілотників. Але коли саме це станеться — поки сказати важко.

Як повідомляє Bloomberg, інформацію про дозвіл підтвердили в компанії та Федеральному авіаційному управлінні.

Ця подія є важливою для американського ринку, оскільки подібні дозволи на комерційне управління безпілотниками в тестовому режимі наразі мають лише дві компанії — Wing, яка належить Google, і United Parcel Service. Обидві компанії займаються доставкою ліків, а Wing — ще й подарунків і смаколиків.

Річ у тім, що у США поки не існує правового регулювання дронів, тому їх дозволяють використовувати обмеженому колу осіб — передусім військовим. А для цивільного застосування безпілотників поки потрібна ліцензія авіаперевізника.

Amazon — один із найбільших онлайн-майданчиків продажів у світі — має набагато більші амбіції у сфері доставок дронами, про що компанія говорила роками. Вона поки відмовилася розкрити час і місце перших випробувань дронів-кур’єрів. Утім, як зазначає Bloomberg, Amazon має кілька тестових майданчиків на північному заході США.

То що, вже скоро безпілотники присилатимуть американцям товари Amazon?

Не так швидко. Адже Федеральне авіаційне управління поки що дозволяє доставку товарів дронами лише в тестовому режимі. Тому безпілотниками керують оператори, а за їхніми польотами, як правило, спостерігають спеціальні працівники із землі.

Загалом же ризиків лишається багато: втрата контролю над дроном, що пролітає над натовпом людей, може призвести до нещасного випадку, та й сам пристрій можуть зламати й використати в терористичних цілях.

Американський регулятор обіцяє розробити рамкові правила для управління комерційними безпілотниками до кінця цього року. Але й навіть це ще не все: компанії-власники дронів мають визначити маршрути доставки й навчитися програмувати своїх дронів так, аби вони їм слідували.

Що стосується Amazon, то компанія ще кілька років тому представила власну розробку — безпілотник MK27. За задумом, MK27 має доставляти товари вагою до 2,3 кілограма на відстань до 12 кілометрів протягом 30 хвилин.

Поділитись: