Ця дівчинка народилася з двома ротами. Її успішно прооперували через пів року після народження
Фото:

BMJ Case Reports

У США народилася дівчинка з двома ротами на обличчі. Це прояв рідкісної патології — з 1900 року їх зафіксували менш як пів сотні у світі.

Про неї лікарі з Університету Південної Каліфорнії в Чарльстоні розповіли в авторитетному медичному виданні BMJ Case Reports.

ОБЕРЕЖНО: деякі фотографії нижче можуть вас шокувати.

Сканування плоду під час третього триместру показало незвичайну масу справа на обличчі. Після народження виявилося, що в дівчинки сформувався другий, менший рот, який функціонував незалежно від «основного».

Графічне відтворення черепа дівчинки через два тижні після народження
Фото:

BMJ Case Reports

На щастя, цей другий рок не вплинув на здатність новонародженої дівчинки дихати чи їсти. Її змогли цілком безпечно прооперувати у віці шести місяців. Через кілька місяців слід від операції повністю загоївся, повідомили лікарі.

Фото обличчя дівчинки через п'ять тижнів після народження
Фото:

BMJ Case Reports

Такого штибу аномалії називаються дипрозоп, або черепно-лицьове дублювання. Люди (а також тварини) з такою аномалією народжуються з подвоєними частинами обличчя. Із 1900 року у світі було виявлено близько 35 випадків дипрозопу. Статистично він частіше спостерігається в жінок, але причини цьому наразі незрозумілі.

Як правило, черепно-лицьове дублювання пов’язане з певними аномаліями чи відхиленнями в розвитку плоду і є невиліковним. У цьому ж випадку цього не спостерігалося — тому дівчинку вдалося успішно прооперувати.

Поділитись: