Лобістська компанія Signal Group Consulting, LLC опублікувала звіт про роботу, яку вона виконала на користь Володимира Зеленського у Вашингтоні між першим і другим туром президентських виборів в Україні. Раніше команда Зеленського категорично заперечувала існування такого контракту.

Відповідно до документів, поданих у Міністерство юстиції США, компанія отримала за свої послуги гонорар 60 тисяч доларів і відшкодування витрат 9371,8 долара. Послуги надавалися у період між 3 квітня і 21 травня 2019 року. Тоді команда Володимира Зеленського категорично заперечувала існування такого контракту.

Але як виявилося, він таки існував, пише «Голос Америки». Угоду за реєстраційним номером 6661 підписали у квітні 2019 року. У додатках А і В вказано сторони контракту: Signal Group Consulting, LLC і «Володимир Зеленський – «Слуга народу», за посередництва Маркуса Коена». Маркус Коен вказав свою адресу так: Київ, Велика Васильківська, 72, Торговельний центр «Олімпійський», 2-й поверх. Мета угоди: підняти «імідж» Володимира Зеленського – «Слуги народу».

Пункт 3 угоди свідчить: Маркус Коен має законні повноваження діяти від імені Володимира Зеленського – «Слуги народу».

Американські лобісти займалися організацією зустрічей представників Зеленського у Вашингтоні. Для цього вони контактували з офісами конгресменів, сенаторів, Державним департаментом, CNN та The Washington Post тощо.

Витяг із подання Signal Group Consulting, LLC до Мін’юсту США

У звіті не вказана дата та склад делегації команди Зеленського. Судячи з активностей, про які відзвітувала Signal Group, українська делегація прибула у Вашингтон 16 квітня або днем раніше. Загалом за організацію дводенного візиту української делегації у Вашингтон і консультативні послуги у квітні – травні 2019 року Signal Group отримала від Маркуса Коена оплату за свою роботу плюс відшкодування витрат на загальну суму 69 тисяч 371,8 долара.

Витяг із подання Signal Group Consulting, LLC до Мін’юсту США

У цей період проведено зустрічі в Інституті Катона, Держдепартаменті, CSIS, Центрі Карнегі, офісі конгресмена Брендона Бойла, колишнього сенатора Норма Колмана, Раді з національної безпеки, а 17 квітня організовано «зустріч/екскурсію» у Білому домі.

21 травня 2019 контракт офіційно був закритий.

Нагадаємо, що у квітні видання Радіо Свобода повідомило, що Володимир Зеленський, на той момент кандидат у президенти, найняв американську лобістську компанію Signal Group Consulting для формування свого іміджу в США та організації зустрічей представників свого штабу з політиками у Вашингтоні.

За даними видання, Зеленського на переговорах у Вашингтоні мали представляти член партії Слуга народу Іван Баканов і радник із економіки Олег Дубина.

Незабаром штаб Зеленського спростував інформацію про співпрацю з Signal Group Consulting, назвавши це «черговою хвилею дезінформації, поширеною в ЗМІ». Тоді у Зеленського запевняли, що не залучали «ніяких лобістських компаній або агентств для організації візиту нашого представника в США».

Поділитись: