Американські військові провели серію «точних оборонних ударів» по базах іракського шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла».

Як повідомляє Міністерство оборони США, було вражено три місця базування «Хезболли» в Іраку і два — в Сирії.

«У цих місцях розташовувалися склади зберігання зброї, а також командні пункти, які «Катаіб Хезболла» планувала використати для планування й здійснення атак по силах коаліції», — зазначається в повідомленні.

Водночас, як повідомляє Reuters, один із нападів було здійснено проти штабу «Катаіб Хезболли» в провінції Анбар, що в Іраку, внаслідок чого загинуло кілька бойовиків.

Раніше, в п’ятницю 27 грудня, представники Пентагону заявили, що «Катаіб Хезболла» може бути причетною до атаки на американську військову базу в Іраку, внаслідок якої загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.

«Катаіб Хезболла» (з арабської — «Бригади партії Аллаха») — це іракське шиїтське воєнізоване угруповання, що підтримується Іраном і діє на території Іраку та Сирії. В обох країнах воно бере або брало участь у громадянських війнах проти США та їхніх союзників по коаліції.

Не слід її плутати з «Хезболлою» (з арабської — «Партія Аллаха») — шиїтською політичною партією в Лівані та однойменним збройним угрупованням, яке пов’язують із Іраном. Угруповання з назвою, що містить слово «Хезболла», поширені саме в цій країні.

Поділитись: