Дослідники Вашингтонського університету американського штату Місурі навчили коників шукати вибухівку, вжививши їм електроди в ділянку мозку, що відповідає за нюх.

Про це повідомляє New Scientist.

Коники сприймають запах за допомогою спеціальних нюхових рецепторних нейронів на своїх вусиках. Ті, своєю чергою, надсилають сигнал у ділянку мозку, що має назву нюхової долі.

Спершу американські вчені дослідили, який тип сигналів нейрони посилають у нюхову долю коників після контакту з найпоширенішими вибуховими речовинами — тринітротолуолом і 2,4-динітротолуеном.

Після цього піддослідним комахам встановили спеціальні сенсорні датчики, які зчитували сигнали з їхніх нюхових доль і майже одночасно передавали їх на комп’ютер. Після вживлення електродів коники ще протягом семи годин могли визначати вибухівку, після чого помирали від перевтоми.

Оскільки після операції комахи втратили здатність самостійно рухатися, дослідники переміщали їх за допомогою дистанційно керованих колісних платформ.

Як показали випробування, один коник визначав розташування вибухонебезпечної речовини з точністю 60%, а використання семи коників одночасно збільшувало точність до 80%.

Утім поки дослідження має кілька обмежень: зокрема, не перевірялася здатність коників розрізняти кілька запахів одночасно.

Дослідження фінансувало Управління військово-морських досліджень США. Учені вважають, що «кіберкоників» можна буде використовувати для посилення внутрішньої безпеки.

Поділитись: