Американський ремісник Грегг Мур почав виробництво столового посуду з додаванням яловичих кісток. Головною перевагою своїх творінь він вважає екологічність.

Як пише Fast Company, свій посуд кераміст поставляє нью-йоркському ресторану Blue Hill At Stone Barns, і відвідувачі закладу від них у захваті.

Зазначається, що дещо схоже експериментували англійці у кінці XVIII століття, намагаючись придумати альтернативу порцеляновому китайському посуду. Вони використовували золу, яка залишалася при спалюванні кісток.

Мур спочатку варить кістки, потім кидає їх у піч, де від них залишається фосфат кальцію. Отриману субстанцію він очищає, сушить, подрібнює у порошок, потім додає воду і кілька мінералів. З цієї маси він формує посуд, який відправляє до печі.

Головним плюсом своїх творінь він вважає екологічність: те, що кістки не стали частиною сміття, а принесли користь. Тому він, як повідомляється, і вибрав співпрацю з рестораном Blue Hill — заклад відрізняється тим, що використовує у стравах майже всі частини домашньої худоби. Тепер тварин подають на тарілках з них же.

Крім того, перевага кісток і в тому, що вони міцніші й легші за глину. Завдяки цьому з печі посуд виходить злегка прозорим, але при цьому зберігає міцність. Така тарілка менше важить і відчувається інакше, ніж звичайний порцеляновий посуд.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile