Законодавчий орган американського штату Юта проголосував за скасування кримінального покарання за полігамію — передусім наявність більше однієї жінки в чоловіка. Тепер за неї може загрожувати таке ж покарання, як і за порушення правил паркування.

Це було вимогою релігійної спільноти — мормонів, у яких багатоженство є поширеною практикою, повідомляє Reuters.

Зазначається, що рішення законодавці ухвалили одноголосно. Відповідно до нього, кримінальне покарання за полігамію у вигляді до п’яти років позбавлення волі замінюється штрафом до 750 доларів США і громадськими роботами.

При цьому бігамія зі злочинним умислом — тобто укладання шлюбу з більш ніж однією особою без її відома або з неповнолітньою особою — і далі передбачатиме кримінальне покарання.

Аби закон набув чинності, його ще має підписати губернатор штату.

Прибічники закону стверджують, що його мета не в легалізації полігамії, а в пом'якшенні покарання за неї. Так представники полігамних спільнот, які стали жертвами злочинів, зможуть звертатися до правоохоронців без страху наразитися на кримінальну відповідальність через свій спосіб життя.

Водночас противники ініціативи стверджують, що чинне законодавство не слід змінювати, оскільки полігамія є сама по собі небезпечною і шкодить жінкам і дітям — зокрема молодим дівчатам, частину з яких змушували одружуватися зі старшими чоловіками.

Сам закон федеральний суд визнав неконституційним, утім у федеральному апеляційному суді рішення скасували. А Верховний суд США відмовився слухати справу.

Мормони — це послідовники релігійної течії мормонізму, яка виникла в США на початку ХІХ століття. У штаті Юта діє Церква Ісуса Христа Святих Останніх Днів — більшість мормонів є її членами.

Попри те, що офіційна християнська церква вже тривалий час засуджує багатоженство, мормони-фундаменталісти (у США їх налічується близько 30 тисяч) стверджують, що дотримування полігамії на землі дасть їм благословення на небесах.

Поділитись: