У Міністерстві енергетики СЩА заявили, що постачання скрапленого природнього газу (СПГ) до Європи призвело до розвитку більш конкурентного газового ринку та допомогло зекономити близько 8 мільярдів доларів на енергоресурсах.

Про це повідомив міністр енергетики США Рік Перрі під час прес-брифінгу за підсумками зустрічі з міністрами енергетики країн Балтії у Вільнюсі, передає «Интерфакс».

«США опинилися у доволі новій та унікальні ролі важливого імпортера СПГ до Європи. Ми розраховуємо на розуміння європейців, розцінюємо це як можливість принести на ринок більше свободи та конкуренції», — заявив Перрі.

Він також навів розрахунки Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ), у яких зазначається, що постачання скрапленого газу зі США до Європи минулого року допомогли країнам континенту зекономити 8 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Скраплений газ до Європи постачається лише у спеціальні порти, що мають регазифікаційні установки та можуть переводити скраплений газ у газоподібну форму. Найближчий такий порт до України знаходиться у Польщі.

За даними Нафтогазу, обсяги скрапленого американського газу, які надійшли на ринок Європи у 2019 році, були невеликими, однак його вартість була нижчою, ніж вартість російського чи норвезького газу. Через це Газпром та решта європейських газопостачальників мусили знижувати свої ціни. Тому ціна газу впала у в Україні.

Поділитись: