На випадок повномасштабного російського військового вторгнення в Україну США і низки країн Європейського Союзу створили спільний план дій. Американці погрожують відповісти посиленням санкцій щодо РФ.

«У тому випадку, якщо війна почне розгортатися знову, то у нас є опція посилення санкцій. Але я не дуже хочу вдаватися в деталі гіпотетичного сценарію, який може відбутися. Ми обговорювали це з німцями, французами, поляками та британцями. Ми знаємо, що будемо робити в такому випадку, якщо станеться найгірше – я маю на увазі повномасштабне вторгнення. У нас є напрацьований план», - заявив в інтерв'ю «Голос Америки» координатор Державного департаменту США з питань санкцій Деніел Фрід.

За його словами Росія давно б напала на Україну і Європу, якби не санкції.

«План уже діє як запобіжний захід. Україна й досі окупована російськими сепаратистами. І було б ще гірше, аби не було санкцій узагалі. Будьте певні в цьому», – сказав Фрід.

Нагадаємо, раніше президент Обама заявляв, що Сполучені Штати Америки та Європейський Союз єдині в питанні збереження санкцій проти Росії до повного виконання нею мінських угод.

Поділитись: