Політика

Американська розвідка розслідує ймовірні кібератаки Росії в США

Політика/Американська розвідка розслідує ймовірні кібератаки Росії в США
Зберегти
Вигляд

Розвідка і правоохоронні органи США розслідують вплив дій РФ на громадськість з метою викликати недовіру до майбутніх президентських виборів у державі.

Про це повідомляють Washington Post з посиланням на посадових осіб у Конгресі та розвідці.

Мета розслідування полягає в тому, щоб зрозуміти масштаби і наміри кампанії російської сторони. Кампанія включає в себе кібер-інструменти для злому систем, що підвищує здатність Росії до поширення дезінформації.

Ініціатива проведення слідства належить Джеймсу Р. Клепперу молодшому, директору нацрозвідки. «Директор нацрозвідки цим досить занепокоєний», — сказав Чарльз Аллен, колишній агент ЦРУ.

Чиновники також вивчають потенційні порушення в процесі президентських виборів у США, а ФБР попередив державних і місцевих чиновників щодо потенційних кіберзагроз.

Заходи російської сторони з «прихованого впливу або маніпуляцій, будь то в Східній Європі або в Сполучених Штатах» викликають тривогу, сказав один з чиновників Конгресу.

«Це видається глобальною кампанією», — сказав він. Як результат, це питання стало пріоритетним для служб розвідки, які включають в себе ФБР, Департамент внутрішньої безпеки, ЦРУ та Агентство з нацбезпеки.

Путін відкинув звинувачення щодо того, що за хакерськими атаками може стояти російська влада, і  засумнівався в тому, що витік інформації з Демократичного національного комітету може представляти інтерес для них. При цьому він сказав, що знайти слід хакерів важко, якщо взагалі можливо. «Чи важливо взагалі хто зламав сервіс? Важливо те, що зміст було оприлюднено», — сказав Путін.

Минулого місяця, ФБР поширило попередження для державних посадових осіб з закликом бути насторожі вторгнення в їхні виборчі системи та вжити заходів щодо модернізації заходів безпеки. Вони наголосили на безпеці процесу голосування, в тому числі реєстрації виборців, ролі виборців і веб-сайтів, пов'язаних з виборами. Слідчі виявили спроби проникнення в  виборчих систем в Арізоні та Іллінойсі.

Федеральні правоохоронні органи та місцеві чиновники кажуть, що децентралізований характер процесу голосування, яким займаються самі штати і округи, унеможливлює високий рівень безпеки в кожному районі.

«Я дуже занепокоєний» виборами в цьому році, сказав Іон Санчо, наглядач на виборах в штаті Флорида. «Америка роз’єднана», сказав Санчо, який перевіряв систему голосування, щоб визначити її вразливі місця. «Нам потрібен план»,  — говорить Санчо.

«Наші дослідження показують, що досить ймовірно, що операції керуються централізовано», сказав Яніс Сарті, директор Центру стратегічних комунікацій НАТО, з дослідницької організації у Латвії.

Напередодні вирішальних президентських виборів в Україні в 2014 році після Революції гідності хакери майже зламали сайт Центральної виборчої комісії. Проросійські хакери, які називають себе КіберБеркут взяла на себе відповідальність, заявивши, що вони не виконували державний наказ, але українська влада все одно звинуватила Москву.

Нагадаємо, у квітні Росія організувала кібер-атаку на мережі міністерства закордонних справ Бельгії. МЗС Бельгії підтвердило вторгнення, пояснивши, що «комп’ютерний вірус копіював інформацію та документи, пов’язані з українською кризою».

Пов`язані новини