Фото:

АМКУ

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав реформу територіальних відділень, під час якої, зокрема, планують замість 18 регіональних відділень створити 6 міжрегіональних.

Про це йдеться у повідомленні АМКУ.

Таким чином, у комітеті планують сформувати:

  • Північне відділення (Київ) шляхом приєднання Житомирського, Чернігівського та Черкаського відділень;
  • Північно-Східне відділення (Харків), яке об’єднає Сумщину, Полтавщину, Донеччину та Луганщину;
  • Придніпровське (Дніпро), що стане центром також для Запоріжжя та Кіровоградщини;
  • Причорноморське (Одеса), яке куруватиме Херсонщину, Миколаївщину та Крим;
  • Подільське (Хмельницький), до якого приєднаються Вінниця, Тернопіль та Буковина;
  • Західне (Львів), що відповідатиме за Рівне, Волинь, Івано-Франківськ і Закарпаття.

В АМКУ наголошують, що в усіх обласних центрах залишаться відокремлені підрозділи комітету. Тобто подати заяву чи скаргу, проконсультуватися, надати відповідь на запит органу комітету можна буде і у звичному місці, і в міжрегіональному відділенні. Водночас адміністративні колегії діятимуть і ухвалюватимуть рішення та рекомендації лише в нових міжрегіональних відділеннях.

У відомстві обіцяють розробити систему відеозв’язку, яка дасть можливість не їхати в сусідню область, а взяти участь у засіданні зі свого обласного центру.

В АМКУ пояснюють, що ця реформа дозволить створити гнучку та ефективну систему із захисту конкуренції на місцях, уніфікує правозастосування в регіонах, усуне залежність від обласних органів влади та сприятиме зниженню потенційних корупційних ризиків.

Антимонопольний комітет України створили у 1993 році як державний орган зі спеціальним статусом, що має забезпечувати державний захист конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель. Територіальні відділення в областях з’явилися у 1994 році, в Криму та Севастополі — в 1995 році.

Поділитись: