Amnesty International: бідні країни допомогають біженцям більше

Правозахисна організація Amnesty International розкритикувала розвинені країни за те, що вони уникають відповідальності відносно допомоги біженцям.

За повідомленням Amnesty International, мільйони біженців тікають від війни та порушень прав людини у таких країнах, як Сирія, Південний Судан, М’янма та Ірак. В цей час світові лідери стверджують, що допоможуть, проте не мають ніякого плану.

«Кілька країн, таких як Канада, яка прийняла 30 тис. біженців в минулому році, показали своє лідерство. Але більшість витратили місяці на зустрічі, які ні до чого не призвели», — зазначає Amnesty International. «Якщо всі або більшість країн приймуть справедливу участь у прийомі біженців, то жодна країна не буде перенавантажена».

Інфографіка щодо розселення біженців за даними Amnesty International

Організація запевняє, що з 21 млн біженців більшість — 85% — прийняли країни, що знаходяться в безпосередній близькості до війн і мають низький та середній рівень доходів. В той же час багато хто з найрозвиненіших країн світу робить менше за всіх.

Для порівняння, Велика Британія прийняла близько 8 тис. біженців із Сирії, Автралія — 58 тис. В цей же час значно менш багаті Йорданія та Ефіопія прийняли 650 тис. і 740 тис. біженців відповідно.

Така нерівномірність у розподілі відповідальності й полягає в основі глобальної кризи біженців і багатьох проблем, з якими ці люди стикаються, йдеться у повідомленні.