Правозахисна організація Amnesty International розкритикувала розвинені країни за те, що вони уникають відповідальності відносно допомоги біженцям.

За повідомленням Amnesty International, мільйони біженців тікають від війни та порушень прав людини у таких країнах, як Сирія, Південний Судан, М’янма та Ірак. В цей час світові лідери стверджують, що допоможуть, проте не мають ніякого плану.

«Кілька країн, таких як Канада, яка прийняла 30 тис. біженців в минулому році, показали своє лідерство. Але більшість витратили місяці на зустрічі, які ні до чого не призвели», — зазначає Amnesty International. «Якщо всі або більшість країн приймуть справедливу участь у прийомі біженців, то жодна країна не буде перенавантажена».

Інфографіка щодо розселення біженців за даними Amnesty International

Організація запевняє, що з 21 млн біженців більшість — 85% — прийняли країни, що знаходяться в безпосередній близькості до війн і мають низький та середній рівень доходів. В той же час багато хто з найрозвиненіших країн світу робить менше за всіх.

Для порівняння, Велика Британія прийняла близько 8 тис. біженців із Сирії, Автралія — 58 тис. В цей же час значно менш багаті Йорданія та Ефіопія прийняли 650 тис. і 740 тис. біженців відповідно.

Така нерівномірність у розподілі відповідальності й полягає в основі глобальної кризи біженців і багатьох проблем, з якими ці люди стикаються, йдеться у повідомленні.

Поділитись: