Amnesty International розкритикували вирок екс-директорці української бібліотеки в Москві

5 червня, 2017 16:50
default/Amnesty International розкритикували вирок екс-директорці української бібліотеки в Москві
Зберегти
Вигляд
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розкритикувала вирок колишній директорці Бібліотеки української літератури у Москві Наталії Шаріній, яку засудили до 4 років умовно

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розкритикувала вирок колишній директорці Бібліотеки української літератури у Москві Наталії Шаріній, яку засудили до 4 років умовно.

Про це повідомляє DW.

«Цей політизований процес не має нічого спільного зі встановленням справедливості і підкреслює серйозні недоліки в судовій системі Росії», — заявив заступник директора по Європі та Центральній Азії Amnesty International Денис Кривошеєв.

Організація вважає обидва пред'явлених Шаріній звинувачення необгрунтованими і політично мотивованими.

«Звинувачення експлуатувало антиукраїнські настрої, які в даний час надзвичайно поширені в Росії, а суд просто-напросто відхилив основні докази захисту, в тому числі дані свідчення, що поліцейські підкладали заборонені книги в бібліотеку», — додав Кривошеєв.

Нагадаємо, Міщанський суд Москви визнав винною і призначив покарання у вигляді 4 років позбавлення волі умовно колишній директорці Бібліотеки української літератури. 

Суд погодився з версією слідства про те, що Шаріна розклала на полицях бібліотеки кілька заборонених книг і брошур. Зокрема, мова йшла про книгу «Війна в натовпі» Дмитра Корчинського.

Прокурори просили засудити екс-директорку української бібліотеки в Москві Шаріну до 5 років умовно.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбулися обшуки, після чого її директорка Наталія Шаріна була затримана і перебувала під домашнім арештом, який неодноразово продовжувався судом.

Пізніше Шаріну звинуватили в розтраті. За версією слідства, у 2011-2013 роках вона витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі про екстремізм, яку згодом закрили.

На початку лютого 2017-го захист Шаріної звернувся до Страсбурзького суду зі скаргою на умови її домашнього арешту.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# Наталія Шаріна
Пов`язані новини