Життя

Екс-директорку української бібліотеки в Москві засудили до 4 років умовно

5 червня, 2017 12:22
Життя/Екс-директорку української бібліотеки в Москві засудили до 4 років умовно
Зберегти
Вигляд
Міщанський суд Москви визнав винною в екстремізмі та розтраті державних коштів екс-директорку Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну.

Міщанський суд Москви визнав винною в екстремізмі та розтраті державних коштів екс-директорку Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну і засудив її до чотирьох років умовно.

Про це із зали суду повідомляє російський телеканал «Дождь».

«Шаріна вчинила дії, спрямовані на розпалювання національної ненависті та ворожнечі, а також приниження людської гідності. Шаріна здійнила розтрату грошових коштів в корисливих цілях», — йдеться у вироку судді Олени Гудовшникової.

Суд погодився з версією слідства про те, що Шаріна розклала на полицях бібліотеки кілька заборонених книг і брошур. Зокрема, мова йшла про книгу «Війна в натовпі» Дмитра Корчинського. Крім того, в Бібліотеці української літератури під час обшуків знайшли брошури забороненої Верховним судом РФ української націоналістичної організації УНА-УНСО («Українська національна асамблея — Українська народна самооборона»).

Під час слідства було проведено дві експертизи — лінгвістична і психологічна. Їх результати показали, що знайдена література «формує негативне ставлення до росіян».  

Прокурори просили засудити екс-директорку української бібліотеки в Москві Шаріну до 5 років умовно.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбулися обшуки, після чого її директорка Наталія Шаріна була затримана і перебувала під домашнім арештом, який неодноразово продовжувався судом і триває досі.

Приводом для порушення справи проти Шаріної стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання українського політичного діяча Дмитра Корчинського, яке визнане судом РФ екстремістським матеріалом і заборонене до використання.

Пізніше Шаріну звинуватили в розтраті. За версією слідства, у 2011-2013 роках вона витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі про екстремізм, яку згодом закрили.

На початку лютого 2017-го захист Шаріної звернувся до Страсбурзького суду зі скаргою на умови її домашнього арешту.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини