Amnesty International відреагувала на дії росіян на ЗАЕС. Організацію критикували за ігнорування обстрілів станції
Правозахисна організація Amnesty International засудила розташування російських військ на Запорізькій атомній електростанції. Раніше президент України Володимир Зеленський розкритикував організацію за ігнорування обстрілів ЗАЕС.
Свою заяву Amnesty International опублікувала у Twitter.
«росія використовує атомну електростанцію в Запоріжжі (Україна), як військову базу. Звинувачення, які ми отримуємо безпосередньо з Енергодара, міста, що прилягає до атомної станції, красномовно свідчать про жахливий вплив російської мілітаризації на цивільне населення», — йдеться в заяві.
6 серпня президент Зеленський розкритикував Amnesty International за те, що та офіційно не відреагувала на обстріл російськими військами Запорізької АЕС. І дорікнув правозахисникам «у маніпулятивній вибірковості».
А перед цим Зеленський засудив вибірковість Amnesty International через звіт організації про те, що українські військові у спробі відбити російських окупантів нібито наражають на небезпеку цивільне населення. Зеленський заявив, що організація намагається амністувати державу-терориста і перекласти відповідальність з агресора на жертву.
Обстріли атомної електростанції
Після атак окупантів на Запорізьку АЕС 5 серпня там вимкнули енергоблок. Станом на ранок 6 серпня ЗАЕС працювала з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.
В «Енергоатомі» розповіли, що внаслідок обстрілів зазнала серйозних пошкоджень азотно-киснева станція та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є пожежна небезпека.
Крім того, російські військові «прихистились» у підвалах ЗАЕС — зайняли усі підвальні приміщення, де ховаються від обстрілів. Очільник Запорізької ОВА Олександр Старух повідомив, що після пошкодження двох ліній електромереж унаслідок атаки росіян на ЗАЕС відбулося загоряння, яке ліквідували працівники ДСНС.
6 серпня російські війська знову завдали ракетні удари по майданчику ЗАЕС. Ввлучили поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Двоє працівників станції зазнали поранення. 11 серпня теж був обстріл станції: влучили неподалік першого енергоблоку.
Після обстрілів ЗАЕС Україна надіслала в ООН та МАГАТЕ листи із закликом відправити безпекову місію на Запорізьку АЕС. Та президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, що МАГАТЕ може приїхати на Запорізьку АЕС лише за наявності гарантій безпеки, які можна забезпечити, якщо ввести на станцію миротворчий контингент ООН.
- Поділитися: